۵ عنصر کلیدی برای طراحی موشن گرافیک

Related image

Motion Graphic

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویر که عموما با برنامه های گرافیکی همچون فتوشاپ و … ساخته میشوند، تشکیل شده است.

john withney اولین کسی بود که کلمه موشن گرافیک را وارد فرهنگ و لغات مربوط به دنیای مالتی مدیا کرد.

موشن گرافیک یا دانش تلفیق تصاویر و حرکت آنها با صوت و بدون نیاز به دوربین و نور و فیلمبرداری و بازیگر و با استفاده از رنگ های جذاب،میتوان تصاویر گرافیکی متنوعی خلق کرد که در ساخت تیزر تبلیغاتی،انیمیشن های دوبعدی،برنامه های آموزشی و…کاربرد دارد.

Image result for Motion Graphic

۵ عنصر کلیدی برای طراحی موشن گرافیک

۱) داستان :بهتر است دارای موضوع باشد و با صدا و حرکت و متن داستان‌را بیان کند.

۲) فضاسازی : طراح نیاز به یک محیط یا یک فضای باورنکردنی و قابل قبول دارد که به زیبایی شناسی و ارائه یک مجموعه بصری جذاب کمک میکند.

 ۳) تحرک : بدیهی است،به تصاویر و گرافیک های بدون حرکت نمیتوان انیمیشن اطلاق کردو صرفا مدل گرافیک و تصویر هستند. حرکت می تواند به طرق مختلف صورت گیرد. حرکت می تواند در حالت توقف و نیز به روش سیال رخ دهد.

 ۴) صدا : صدا (یا فاقد آن) می تواند در جلوه های صوتی مختلف و موسیقی استفاده شود.موسیقی می‌تواند در نشان دادن حالت صحنه‌ها و تُن داستان تاثیرگذار باشد.

 ۵) اجرای باکیفیت : اطمینان حاصل کنید که یک محصول با کیفیت تولید کنید. این‌که در انیمیشن چطور از یک نقطه به نقطه دیگر می‌روید، در انسجام داستان تاثیرگذار است