چند نکته برای مبتدیان انیمیشن

طراحی و ساخت موشن گرافیک در اصفهان

Image result for animation

چند نکته برای مبتدیان انیمیشن

دنیای انیمیشن یک زمین بازی تخیلی است. از آنجا که اگر ذهن شما بتواند آن را درک کند، می توانید آن را از طریق انیمیشن به زندگی تبدیل کنید.
برای ایجاد پرواز فوق العاده  در کار زنده، دوربین را فریب می دهند. اما برای انیماتورها، تنها با حرکت  قلم انجام میدهند. خوب، امروز، احتمالا حرکت قلم بر روی صفحه رایانه و دستکاری و طراحی آنها از طریق برنامه هاو نرم افزار های مختلف است. آسان به نظر نمی رسد.

 پنج نکته برای کسانی که وارد میدان هیجان انگیز انیمیشن می شوند :

 حرکت ساده 
ممکن است ساده باشد … ایجاد شخصیت های متحرک که نقض قوانین گرانش و فیزیک است. و تکنولوژی  برای کمک به این روند وجود دارد. اما مانند هر چیز دیگری، ابتدا باید مهارت های اساسی را توسعه داده و آنها را به کمال رساند.

انیمیشن در نقاشی با کاغذ و مداد شروع می شود. هدف شما ایجاد حرکت طبیعی است. بنابراین با چیزی ساده شروع کنید مانند انیمیشن یک توپ تندرست . ایجاد این حرکت شامل یک روش اسکواش و stretch کشش است.

اینگونه است که توهم وزن، حجم و گرانش را به عنوان حرکت توپ خود ایجاد شود. در این تمرین ساده عناصر اساسی موجود در حرکات پیچیده ترِ شخصیت ها با وزن بدن را که قدم می زنید … یا پرواز می کنید استفاده میشود.

 مشاهدات در انیمیشن
ایجاد حرکات طبیعی ،چیزهای کوچک را شامل می شود. به طور معمول به حرکات کم توجهی نمی شود. مثل خم کردن انگشت، لبخند یا تای ابرو.

بنابراین شروع به مشاهده و توجه به عنوان یک ناظر شود. اینترنت را برای فیلم ها و عکس ها به عنوان مرجع استفاده شود. از مدل های چوبی استفاده شود یا حتی خود را در ویدیو ضبط و از آن لذت برد.

بهترین ابزار است ، مشاهده اینکه چگونه مردم در زندگی واقعی حرکت می کنند، همانطور که آنها با دیگران یا محیط زیست ارتباط برقرار می کنند و مشاهده حرکات صورت که احساسات را انتقال می دهند، اقداماتی که هدف و فکر را نشان می دهند.

همانطور که این تصاویر در ذهن وارد می شود، آنها تبدیل به یک کتابخانه ذهنی برای ایجاد واقعیت طبیعی می شوند که مخاطبان را جذب می کنند.

Image result for animation

فریم های متعدد در انیمیشن
هنگامی که کار تمام می شود، انیمیشن یکی پس از دیگری است. هر طراحی ، یک فریم در یک نوار از فیلم است که برای ایجاد حرکت و داستان سرایی ترکیب میشوند.

فریم های کلیدی نشان دهنده اولین و آخرین حرکات در توالی خاص است. به عنوان یک انیماتور،طراح اولین مرحله از حرکت را تعیین و آغاز می کند و آخرین مرحله آن را به پایان می رساند.

به عنوان مثال، اگر کاراکتر از پشت بام به زمین پریده شود، با نشان دادن حالت اولیه پرش به تصویر نهایی از چگونگی پرش کاراکتر شروع می شود.

سیر حرکت و اغراق در انیمیشن

اغراق است که انیمیشن ، سرگرم کننده، هیجان انگیز و درام ساخته میشود.زیرا شخصیت های متحرک توسط قوانین جهان محدود نمی شوند.تا زمانی که این جنبش ها و اقدامات از واقع گرایی طبیعی برخوردار باشند ،طراح می تواند قوانین را بشکند.

بنابراین هنگامی که سوپرمن از یک ساختمان بلند بلند میپرد وبه زمین میرسد و زمین بر اثر اصابت ترک میخورد، نیرو و قدرتش را نشان می دهد.

یا شاید، این اغراق فیزیکی کاراکتر است. این سیر قوی از حرکت و اغراق است که انرژی و احساس را تحمیل می کند. اغراق در انیمیشن به سبک خاصی که مد نظر طراح است بستگی دارد. اغراق کمتر باعث ایجاد حرکت واقع گرایانه می شود.

Image result for animation

 زمان و فریم در انیمیشن
احساس انیمیشن در ریتم وجود دارد.ریتم طبیعی باید تعادل مناسب را برای ایجاد جریان طبیعیِ حرکت مورد نظر ایجاد کند.

زمان بندی و فاصله بین فریم ها چیزی است که توهم حرکت در انیمیشن ایجاد می کند. زمان بندی شامل تعداد فریم ها است. بنابراین اگر توپ شما ۲۴ فریم را از نقطه A به نقطه B ببرد، این زمان است.

فاصله شامل نحوه قرار دادن قاب ها می شود. به عبارت دیگر، توپ در آن ۲۴ فریم قرار دارد. اگر فاصله نزدیک است، حرکت توپ کندتر است. اگر فاصله از هم جدا باشد توپ سریع تر حرکت می کند.

گرایشی که طراح شروع میکند، بسیار سریع و یا بسیار کند و متحرک است.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *