نکات ایمنی در عکاسی صنعتی

نکات و ترفندهای عکاسی صنعتی: ایمن بودن

عکاسی صنعتی به اندازه عکاسی مد پر زرق و برق و یا مانند عکاسی خیابانی بی پرده نیست. ولی، جالب، مهم و چالش برانگیز است.

مفهوم عکاسی صنعتی عکس گرفتن از تجهیزات، محصولات، ماشین آلات و گاهی اوقات کارگران و مقامات شرکت و کارخانه است. با این حال، اغلب اوقات موضوع اصلی، ماشین آلات و تجهیزات بزرگ مانند ترانسفورماتور، ترمینال گاز یا سد آب است.

عکاسی صنعتییکی از دلایل اینکه شرکت ها یک عکاس صنعتی را استخدام می کنند بخاطر نیاز به داشتن یک وب سایت خوب است که به طور موثر محصولات و خدمات خود را نشان دهند. مطمئنا می توان هرکدام را  بر روی  بروشورها و پوسترها چاپ کرد، اما حضور آنلاین مداوم برای کسب و کار در جامعه ی اجتماعی ما، ضروری است.

عکاسان صنعتی با مسئولیت داشتن سایت شرکت و عکاسی از محصولات، ماشین آلات و / یا تجهیزات، می تواند  به موفقیت در کسب و کار  کمک کند.

نمونه هایی از عکاسی صنعتی

بیشتر عکس هایی که توسط عکاسان صنعتی گرفته شده است بر روی بخش های تولید و صنعتی تمرکز شده اند. در اکثر موارد فقط تجهیزات و ماشین آلات هستند.  با این حال، مواردی وجود دارد که کارگران یا کارکنان شرکت در تصویر گنجانده شده است.

در اینجا چند نمونه از موضوعات عکاسی صنعتی معمول وجود دارد:

 • جوشکاران در محل کار
 • کارگران در یک کارخانه کشتیرانی
 • کارگران داخل یک کارخانه یا کارخانه
 • تاسیسات پالایشگاه گاز
 • راکتورهای هسته ای
 • امکانات تصفیه آب
 • سدها
 • خط مونتاژ در یک کارخانه 

بعضی از عکاسان صنعتی همچنین دوست دارند از ابزار های کار ، کلوز اپ عکاسی کنند. یک مثال خوب یک آچار پیچ گوشتی درکنار مهره یا مهره ها  باشد . یک نمونه دیگر می تواند یک عکس داخلی از یک ماشین با چرخ دنده های خود که به پایین و بالا در حال حرکت است،باشد.

عکاسی صنعتیگردش در یک کارگاه یا کارخانه وضعیت جالبی برای عکاسی صنعتی است. یک مثال این است که شما نشان دهید که چگونه تشک ساخته شده است. شما به یک اتاق بزرگ هدایت می شوید که در آن یک ماشین  کل اتاق را پر می کند، یک تشک را بعد از دیگری مونتاژ می کند. عکاس صنعتی با تجربه، می داند چگونه فرایند را مستند کند، با ظاهر ژله ای ماده مورد استفاده در ساخت تشک، تا زمانی که دستگاه محصول را به شمع تبدیل کند، شروع به کار کند. البته، عکاسان باید مجوز مدیریت را برای عکاسی در چنین مکان هایی داشته باشند، و در درجه اول، آنها در معرض مواد شیمیایی و مواد خطرناک قرار می گیرند.

بله، دلیل این که عکاسی صنعتی چالش برانگیز است خطری است که با آن روبرو می شود. برای عکاسان هنگام عکاسی برای مشتری یا پروژه صنعتی، مهم است که احتیاط لازم را انجام دهیم.

عکاسی صنعتی

چگونه می توانم ایمن بمانم

یکی از بهترین اقدامات ایمنی برای عکاسان صنعتی داشتن دوربین با تجهیزات مناسب است . ضروری ترین آنها لنزها هستند. اگر هدف این است که صحنه های صنعتی را  واقعی و درست عکاسی کنید، باید چند لنز سریع همراه داشته باشید، که به شما کمک می کند  اندازه سوژه  را به وسعت منطقه ای که برای پوشش آن نیاز دارید، تنظیم کنید. علاوه بر این، با لنزهای بزرگ زوم ، شما می توانید قوانین ایمنی را رعایت کنید زیرا نیازی به نزدیک شدن به سوژه هایی که دور از شما هستند نیست.

عامل دیگری که برای ایمنی شما به عنوان یک عکاس صنعتی مورد نیاز است، منطقه  و موضوع است. شما باید قبل از عکاسی و شروع کار با محدوده اشنا باشید، بنابراین می توانید بدانید کجا مجاز هستید و مجاز به رفتن نیستید. شما همچنین باید ماشین یا تجهیزات را  قبل از عکاسی کنید. از کسی بپرسید که دستگاه چگونه کار میکند و چه اقدامات ایمنی برای جلوگیری از حوادث و خطاهای در هنگام عکاسی باید انجام می شود. پس باید بدانید که دستگاه چگونه کار می کند.  ممکن است لازم نباشد در طول عکاسی آن را روشن کنید، اما چنین اطلاعات اساسی به شما در مورد ایمنی و احتیاط کمک می کند.

عکاسی صنعتیآشنایی با محل و موضوع قبل از شروع عکاسی نیبه شما کمک می کند تا مواردی را که لازم است برای حرکت پیرامون موضوع  وسایل خود را حمل کنید.

هنگامی که از محل را ترک کردید، وقت آن است که در مورد اقدامات ایمنی فکر کنید. مجددا باید با کسی درباره این شرکت صحبت کنید. وقت، صرف صحبت در مورد آنچه شما نیاز دارید و نباید انجام دهید.

بهتر است یک چک لیست تهیه کنید که  چیزی را فراموش نکنید.

 در اینجا چند نکته ضروری در نظر گرفته شده است:

 • چه نوع ابزار محافظتی باید بپوشم؟ اگر موضوع یک پالایشگاه گاز باشد، آیا من به ماسک گاز نیاز دارم؟ اگر جوشکاری زیادی وجود داشته باشد، آیا باید محافظ چشم داشته باشم ؟
 • بدون توجه به ماشین آلات و موضوعی که  در حال عکسبرداری هستید و بدون توجه به محل سکونت ، شما همیشه باید لباس های مناسب را بپوشید. بدون پوشش مناسب عکاسی نکنید! شلوار جین یا شلوار بلند و ساده ترین تی شرت را می توانید پیدا کنید. در  پالایشگاه بنزین، توصیه می شود که فقط پیراهن ۱۰۰٪  پنبه ای و شلوار بلند داشته باشید. شما ممکن است نیاز به خرید داشته باشید . شما همچنین ممکن است در معرض گرد و غبار و سایر عناصر مشابه باشید.
 • برای کارگاه های ساخت و ساز، کارخانه های کشتیرانی و کارخانه ها، پوشیدن لباس ایمنی، کلاه ایمنی، محافظ چشم، دستکش و چکمه های فولادی (یا کفش های مشابه، فقط کتانی، کفش های چرمی یا هر چیز دیگری) استفاده کنید.
 • لباس هایی که  قابل مشاهده و قابل رویت است، بهتر اند. شما باید به راحتی شناسایی شوید. لباس قابل مشاهده به معنی رنگ های روشن است. از پوشیدن لباس سیاه یا خاکستری اجتناب کنید. نارنجی یک رنگ مشترک برای کارگران صنعتی است، بنابراین شما می توانید  که آن را نیز بپوشید.
 • جنس لباس شما نیز مهم است. پوشیدن لباس های مقاوم در برابر آتش، به ویژه هنگامی که شما در حال عکاسی در  تاسیسات گاز، پالایشگاه گاز یا هر محل مشابهی هستید، لازم است . تی شرت که از ۱۰۰٪ پنبه ساخته شده است امن ترین و کاربردی ترین جنس برای استفاده است. سایر محیط های صنعتی که می توانند خطر آتش سوزی را شامل می شوند عبارتند از شرکت تولید دارویی، پالایشگاه ها، کارخانه فرآوری مواد غذایی، کارخانه های کاغذی و کارخانه های رنگ.
 • اگر  جایی نیاز است که بالا بروید ، مطمئن باشید که تجهیزات ایمنی مانند طناب  را در اختیار داشته باشید.
 • هنگام گرفتن عکس در پمپ بنزین، یک جایگاه گاز یا یک پالایشگاه، همیشه از یک شرکت برای همراهی با شما دعوت کنید. اکثر شرکت ها یک مهندس ایمنی دارند. علاوه بر این، از نزدیک شدن بیش از حد به منطقه گاز اجتناب کنید. به همین خاطر  نیاز به یک لنز زوم دارید. اگر عکس های نزدیک به یک پالایشگاه بنزین یا گاز را می گیرید، هنگامی که روی شاتر کلیک می کنید، الکتریسیته ساکن ایجاد خواهد شد و می تواند منجر به انفجار شود.

عکاسی صنعتی

اینها الزامات ایمنی اولیه هنگام انجام عکاسی صنعتی است. بسته به پروژه یا وظیفه، ممکن است قوانین اضافی و اقدامات احتیاطی لازم باشد که از آن آگاهی داشته باشید. به همین دلیل مهم است که قبل از عکاسی  با یک نماینده از شرکت یا مشتری صحبت کنید.

عکاسی صنعتی ممکن است با تمام اقدامات ایمنی مورد نیاز شما در نظر گرفته شود. اما، این نیز یکی از جالب ترین ها است و روز به شدت محبوب میشود.