نکاتی برای جلوگیری از بحران در کسب و کار

 

Image result for ‫نکاتی برای جلوگیری از بحران در کسب و کار‬‎

 

کارآفرینان زیادی در تلاش‌اند تا خود را در عرصه رقابت حفظ کنند. در اینجا هفت پیشنهاد برای حفظ یک کسب و کار موفق ارائه شده است:

پهلو به پهلوی رقبا حرکت کنید:  فرضیه سازی نکنید. به خاطر داشته باشید که همیشه چیزی برای یادگیری از رقبا وجود دارد.

راه هایی برای ارائه محصول بهتر پیدا کنید. هر چه بیشتر در مورد رقابت خود بدانید شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

محصول خود را از بشناسید: بسیاری از صاحبان کسب و کار تصور میکنند همه چیز را در مورد تولید محصول خود می‌دانند، اما این کافی نیست. شما باید به علاوه این ها تمامی مزایا و معایب محصول خود نسبت به محصولات رقبا را بشناسید.

ارتباطات کلیدی است: روزانه با کارمندان خود در ارتباط باشید. همه کارکنان باید روی یک موج باشند و برای رسیدن به یک هدف تلاش کنند. در غیر این صورت اتلاف زمان و تلاش را خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که همه می‌دانند باید چه کارهایی انجام دهند.

مراقب کارکنان خود باشید: با کارکنان خود با احترام رفتار کنید. داشتن نیروی انسانی خوب کلید موفقیت است. کارکنان ناراضی می‌توانند با کارشکنی تلاش‌های شما را بی‌ثمر کنند و بهره وری را پایین بیاورند.

برای بهتر شدن تلاش کنید: در سطح متوسط باقی نمانید. صرف نظر از اینکه موفق خواهید شد یا نه راه‌هایی برای بهتر کردن شرکت خود پیدا کنید.

بودجه را فراموش نکنید: از پولی که ندارید خرج نکنید. به راحتی تن به بدهی ندهید و حواستان به بودجه ای که در اختیار دارید باشد.

حریص نباشید: بعضی از افراد در کسب و کار پس از کسب موفقیت به خاطر حریص شدن همه چیز را از دست می‌دهند. موفقیت‌های خود را نظاره کنید و در هر زمان یک گام بردارید. همواره اهداف کسب و کار خود را دنبال کنید و تصور نکنید موفقیت های فعلی همیشه باقی خواهند ماند.

در تمام مواقع همه چیز را در حد اعتدال نگه دارید. وقتی اتفاق غیر منتظره ای رخ می‌دهد، منعطف باشید و یاد بگیرید سریع اقدام کنید. هرگز رقبا را دست کم نگیرید و کارهایی که امروز می‌توانید برای بهتر کردن کسب و کار خود انجام دهید را به تعویق نیاندازید .