تکنیک عکسبرداری پانوراما

Image result for panorama photography

عکاسی پانوراما واقعا شگفت انگیز است. این تنها تکنیک عکاسی است که به شما امکان می دهد فضاهای وسیع را ثبت کنید و سپس آنها را به صورت تقریبا یکسان با واقعیت ببیند. هرچند عکاسی پانوراما به تجهیزات خاص نیاز دارد، این یک تکنیک جذاب است و نتیجه آن اگر به اندازه کافی خوب باشد، ارزش تلاش دارد.

 

عکسبرداری پانوراما

اطمینان حاصل کنید که سه پایه شما تراز است

از تنظیمات  ایزو، وایت بالانس، سرعت شاتر، دیافراگم و فکوس در حالت دستی تنظیم کنید که مانع تغییر نوردهی شود و در نهایت ادغام تصاویر بهتر انجام شود

Image result for panorama photography

Related image

 

اولین عکس را بگیرید (نقطه ابتدایی شروع عکاسی را بخاطر بسپارید)، سپس با استفاده از دسته بر روی سه پایه خود، دوربین را به قسمت بعدی صحنه حرکت دهید (مراقب باشید دوربین خود را به صورت عمودی یا زاویه آن تغییر ندهید). دوربین را در هر بار عکاسی حدود ۲۵ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانید عکس بعدی را طوری بگیرید که حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد با عکس قبلی محدوده مشترک یا همپوشانی داشته باشد، بعضی از دوربین ها امکانی دارند تا بتوانید این کار را بر روی LCD دقیق تر انجام دهید. اگر نواحی مشترک در عکسها نباشد در عکس نهایی شما خطوط، اعوجاج، و نواحی نامشخص و از دست رفته خواهید داشت . وقتی همه عکسها را گرفتید آنها را به کامپیوترتان انتقال دهید و با استفاده از نرم افزار همه ی تصاویر را با هم ترکیب کنید.

در فتو شاپ ابتدا گزینه File رو انتخاب می‌کنیم.

سپس گزینه Automate را انتخاب می‌کنیم.

کلیک کردن بر روی گزینه  Photomerge .

لبه های بیرونی را برش دهید، زیرا حتی بهترین پانورامای دارای چند لبه است که گم شده اند.

Photomerge