تلوزیون تبلیغاتی شهری

Image result for ‫تلویزیون شهری چیست‬‎

تلویزیون تبلیغاتی شهری یک نمایشگر بزرگ می باشد که از دیود های ال ای دی تشکیل شده است . تلویزیون شهری بیشتر در فضای بیرون از سالن استفاده می شود . کاربرد تلویزیون های شهری در میادین شهر و مجتمع های تجاری شهری , سردر سازمانها های دولتی ,خصوصی , پارک ها , دانشگاه ها و غیره می باشد .
این نمایشگرها قابلیت برنامه ریزی و ساخت تیزر و نمایش آن را به دفعات نا محدود دارا هستند .شما می توانید با نصب این نمایشگرها جلوه ویژه ای از تبلیغات را برای مکان تجاری خود تامین کرده و باعث جلب توجه مشتریان و معرفی هرچه بهتر خدمات خود شوید. با کمک این نمایشگرها قابلیت انواع نوشتار متحرک ، عکس ، فیلم و تیزر تبلیغاتی خود را به دفعات و به طور شبانه روز بر سر در مکان تجاری امکان پذیر است.

مزیت های تلویزیون بزرگ شهریImage result for ‫تلویزیون شهری چیست‬‎

تلویزیون شهری رسانه برتر تبلیغاتی شهرهای مهم به شمار می رود ، مهمترین مزیت این نوع تلویزیون های شهری امکان نمایش فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی در زیر نور مستقیم خورشید و به اصلاح روز دید می باشد. و جالب ترین مزیت این نمایشگرها امکان دیدن فیلم ها و تیزرها از فواصل بسیار دور می باشد که با افزایش سایز تلویزیون ، این فاصله به چندین کیلومتر هم می رسد. این مورد در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته امری عادی به شمار می رود. اجاره تلویزیون شهری معمولا در میادین و چهار راه ها برای استفاده تبلیغاتی شرکت ها مورد بهره برداری قرار می گیرد که به دو مدل ثابت و مدل چرخشی ۳۶۰ درجه می توان تعبیه نمود. فیلم تلویزیون شهری مدل چرخشی ۳۶۰ درجه این تلویزیون ها را می توانید در منوی فیلم ها مشاهده کنید.

 

کاربرد اجاره تلویزیون شهری برای پاساژهای بزرگ تجاری

 تلویزیون بزرگ شهریاجاره تلویزیون شهری بیشتر مورد استفاده مجتمع ها، پاساژهای بزرگ تجاری و اداری و همچنین مراکز خرید قرار می گیرد.
اولویت صاحبان مراکز تجاری جهت خرید تلویزیون شهری درآمدزایی، تبلیغات و بازرگانی است با توجه به جذابیت و جذب مشتری که تلویزیون شهری دارد در داخل چنین مجموعه هایی با پخش زنده فیلم و سریالهای تلویزیونی، مسابقات حساس ورزشی و همچنین پخش زنده تصایور دریافتی از دوربین های مداربسته آن مجموعه و همچنین انجام تبلیغات و ارائه پیام های فرهنگی سعی در بالا بردن پتانسیل ها فروش خود دارند. مراکز خرید همچنین با اجاره تلویزیون شهری به کسبه و صاحبان مشاغل می توانند هزینه های آن را جبران کنند.

تآثیر جانمایی مناسب تلویزیون بزرگ شهری

images (1)با توجه به فضای نمایش تلویزیون های شهری باید فضای باز یا بسته را برای بکارگیری آن در نظر گرفت. منظور از فضای بسته محیط داخل سالن یا مثلا تالار است، همچنین منظور از فضای باز فضای بیرون و محیط باز است، به عنوان یک قانون کلی اگر تلویزیون های شهری LED شما در فاصله دورتری نصب شود باید اندازه نوشتار آن هم بزرگ باشد.،لذا بایستی تلویزیون های شهری LED بزرگتری داشته باشد و سرعت عبور افرادی که بیننده تلویزیون شهری شما هستند ارتباط مستقیمی با اندازه نوشتار تلویزیون شهری LED دارد و هرچه سرعت بیننده ها بیشتر باشد نوشتار هم باید بزرگتر باشد.
به یاد داشته باشید، اگر تلویزیون شهری خود را بیش از حد بزرگ انتخاب کنید، پول شما به هدر رفته است.اگر تلویزیون شهری خود را بیش از حد کوچک کنید بازهم پول شما به هدر خواهد رفت و بهتر است که اندازه تلویزیون شهری مناسب با زاویه دید انتخاب شود زیرا زاویه دید هم از پارامتر های LED است که در دیده شدن یک پیکسل یا LED و در نهایت روی کل تلویزیون های شهری موثر است.

نقش تبلیغات تلویزیون های بزرگ شهری در جهان

درحال حاضر، شهرهای بزرگ جهان از تلویزیون های شهری پر شده اند. برای مثال، امروزه بیش از ۸۰ نمایشگر LED در مسکو و بیش از ۴۰ دستگاه در سن پترزبورگ وجود دارد. البته به این تعداد محدود نمی شوند و تلویزیون های شهری LED بیشتری وجود دارند، باید دانست این تعدد با توجه به هزینه های نصب و نگهداری و برخی از هزینه های پیش بینی نشده بسیار قابل توجه می باشد.
imagesنصب یک نمایشگر LED شهری جدید در یک شهر بزرگ دیگر جز خبرهای داغ به حساب نمی آید. اما بکارگیری شبکه ای از نمایشگرهای LED در شهرهای کوچک، امری قابل توجه است. مردم در خارج از روسیه نام شهرهایی مثل دیمیتروفگراد، موروم و سروف که هر کدام جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر را دارند، کمتر شنیده اند. اما جالب است که بدانید این شهرهای کوچک هم در نصب شبکه هایی تلویزیون های شهری LED پیشتاز هستند. برای مثال،vidnoje (منطقه مسکو) و okha(منطقه ساخالین) شهر نیستند، بلکه شهرک محسوب می شوند اما حتی این شهرکها هم شبکه نمایشگر LED سطح بالای خود را دارند.
Dmitry Melchuk (دیمیتری ملچاک)، نماینده آزانس تبلیغاتی در منطقه ای کوچک می گوید: به طور طبیعی، مخاطبان ما خیلی کمتر از مخاطبانمان در شهرهای بزرگ است. اما تبلیغ کنندگان به دنبال شناساندن و به خاطر سپردن برندها هستند،که این هدف در تلویزیون های شهرهای کوچک، بسیار قابل دسترس تر از شهرهای بزرگ است.
این روال در نقاط دیگر دنیا نیز به چشم می خورد ؛ برای مثال اخیرا، یک شرکت تبلیغات شهری در شهر کوچک اردمور در اوکلاهامای آمریکا تصمیم به نصب شبکه ای از تلویزیون های شهری، علیرغم جمعیت حدودا ۲۵ هزار نفری در این مکان گرفت. این شبکه، بزرگ نیست ، تنها ۳ تابلوLED، اما آژانس مصمم است تعداد تلویزیونهای شهری را افزایش دهد.
اجاره تلویزیون های شهری دیجیتالی LED در چنین مکان دور افتاده و متروکی به یک شور و هیجان عمومی تبدیل شده است. نتیجه ای که در این شرایط حاصل می شود این است که تبلیغات در این نمایشگرها و در میان این جمعیت کوچک که هر کسی دیگری را می شناسد،باعث ارتقا موقعیت تبلیغ کنندگان می شود. به عنوان مثال در ۴۵ روز کاری اول این شبکه ، سود رسانی ( بر اساس شاخص فروش زمان تبلیغ) بیش از ۹۰ درصد محاسبه شد. شاید اگر این عدد را با میانگین شاخص سود رسانی در تلویزیون های شهری یک شهر بزرگ مثل مسکو مقایسه کنید بهتر متوجه این تفاوت شوید: این شاخص در مسکو و در بهترین وضعیت به هیچ وجه از ۵۶% فراتر نمی رود.تبلیغات دیجیتالی شهری، در شهرهای بزرگ جهان به خوبی تثبیت شده است ، اما با در نظر گرفتن دلایل فوق با سرعتی بسیار قابل توجه به سمت شهرهای کوچکتر پیش می رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *