تجهیزات ساخت فیلم

 

 نخست فیلمبرداری از یک مکان مناسب شروع میشود.

 

 

 

دوربین فیلمبرداریPanasonic GH4

دوربین فیلمبرداری مهمترین ابزار فیلمسازی است. انتخاب دوربین بستگی به بودجه ، نوع فیلمبرداری (ساکن، مخفی و غیره) و محل نمایش فیلم ( وب سایت، تئاتر و غیره) دارد . هر دوربینی را انتخاب میکنید، مطمئن شوید که صدای عالی را ضبط کنید.

سه پایه

شاید بتوان سه پایه دوربین را بعد از دوربین و لنز در درجه سوم اهمیت در بسیاری از ژانرها و قسمت های عکاسی و تصویر برداری دانست که عکاسان و تصویر برداران حرفه ای از اهمیت آن به خوبی آگاه هستند .

 


نور دوربین

 

گاهی اوقات پاپ انتشار نور از دوربین می تواند سایه های زشت را پر کند. نور دوربین یک لوازم جانبی خوب است به خصوص در سبک مستند.

 


کیت روشنایی سه نقطه ای

 

اگر قصد دارید تصویربرداری از فضای داخل انجام دهید، به کیت نور نیاز
دارید.
ایجاد یک صحنه با نور مناسب معمولا شامل تنظیم نورپردازی ۳ طرفه است.

 


میکروفون Audio-Technica AT897

 

 

صدای بلند اغلب جوانب مثبت را از بین می برد. داشتن یک میکروفون مناسب شرایط را برای هر موقعیتی آماده می کند.

 

تنظیم میکروفن مناسب برای ضبط صدا از یک مصاحبه گروهی، صحنه های پر جمعیت و یا هر وضعیتی که نیاز دارید صدای حرفه ای را ضبط کنید،مفید است.


 صوتی (XLR) کابل

 

اگر شما قصد دارید از یک تنظیم صوتی حرفه ای با دوربین فیلم برداری خود استفاده کنید، باید کابل های XLR را از دوربین خود به میکروفن متصل کنید.

 


میکروفون بی سیم

مطمئنا، می توان از یک میکروفون سیمی استفاده کرد که کمی ارزان تر است، اما برای ضبط مستند بهتر است ار میکروفون بی سیم استفاده شود که انعطاف پذیری زیادی برای مصاحبه ها و گفتگو با افراد ارائه می دهد.

 


ضبط صوتی دیجیتال قابل حمل

 
اگر تصمیم به ضبط مستند با یک DSLR مثل  کانن بگیرید، به شدت توصیه می شود که یک ضبط کننده صوتی قابل حمل مانند Zoom H5 یا یک جعبه صوتی پیش تنظیم مانند juicedLink RA333   برای اتصال به دوربین همراه داشته باشید. دوربین های DSLR تنها مجهز به یک ورودی صوتی می باشند که صدای با کیفیت حرفه ای را ضبط نمی کند.به همین دلیل، شما باید راهی برای ضبط صوتی حرفه ای داشته باشید. ضبط با تنظیم پیش فرض این است که صدا به طور مستقیم به دوربین ضبط می شود در حالی که با ضبط کننده قابل حمل باید بعدا هنگام ویرایش صوت و تصویر را هماهنگ کنید.

هدفون

 

دریافت صوت عالی به معنی نظارت بر صدا در همه ی زمان ها به هنگام فیلمبرداری است. یک هدفون با کیفیت خوب، مجموعه ای راحت برای اطمینان از هر گونه غافلگیری از صدای نامطلوب، تند و زنندهT هنگام فیلمبرداری است.


بازتابنده نور (رفلکتور)

 
این مورد برای کیت فیلمبرداری مستند است. یک بازتابنده نور می تواند یک عکس نامطلوب  آماتور ،به صحنه طلایی و زرق و برق دار روشن تبدیل شود.

لنزها: واید، محافظتی ، زوم، ماکرو و غیره.

 

آیا تا به حال این صحنه های چشم ماهی را دیده اید؟ این از استفاده از یک لنز زاویه خاص است. اگر شما در موقعیت های فوق العاده آفتابی تصویربرداری می کنید، یک فیلتر ND یا پلاریزه می تواند به طور چشمگیری تصویر را بهبود بخشد.یا تصویربرداری موارد سوپر کلوزآپ از حشرات یا گل، نیاز به یک لنز ماکرو دارید.


 باطری اضافی

 

شما هرگز نمی خواهید بدون باتری کافی تصویربرداری کنید.بنابراین ۳-۴ باتری اضافی باید برای اکثر شرایط عکسبرداری اماده باشد.


نوارهای ویدیویی، کارت حافظه ،فلش یا دی وی دی (بسته به دوربین شما)

 
شما به جایی نیاز دارید تا تمام فیلم هایی که می خواهید عکسبرداری کنید را بر روی ان ضبط کنید.

(هارد دیسک)حافظه خارجی

 

اگر شما قصد دارید تصویربرداری زیادی انجام دهید و به پخش فیلم های خود را از کارت های حافظه دوربین خود نیاز داشته باشید،هارد درایو های قابل حمل بسیار مفید هستند. 

 

 


video production equipment