چند نکته برای ایجاد انیمیشن بهتر

Image result for Tips for making animations

انیمیشن ها مخاطبان زیادی را جذب می کنند و به همین دلیل است که انیمیشن سازان باید از آخرین روندها اطلاع داشته و پروژه های پیچیده تر و واقعی تر را در کوتاه مدت ایجاد کنند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا برخی نکات و ترفندها برای ایجاد انیمشین را ارائه دهیم

پژوهش 
انیمیشن به عنوان “حالت زنده بودن” توصیف شده است. مغز ما به طور ظریف و دقیق تنظیم شده نسبت به انچه که طبیعی و ارگانیک به نظر می آید. همانطور که ما  حرکت مردم، حیوانات و اشیای بی جان مانند ماشین ها را می بینیم،و ناخودآگاه در زندگی روزمره ما مشاهده می کنیم.

اگر چیزی خارج از مسیر آن حرکت کند، ممکن است نگاه و توجه واقعا عجیب و غریب داشته باشد.

هنگام شروع انیمیشن، پژوهش و مطالعه درباره حرکت ضروری است. کتاب هایی برای یادگیری تکنیک های طراحی انیمیشن کارتونی .

طراحی

طرح ریزی انیمیشن با توجه به زمان بندی های دقیق ،بسیار مهم است. اموزش طراحی حتی در سطح آماتور می تواند به صرفه جویی در وقت کمک کند و کیفیت انیمیشن را بهبود بخشد.

طراحی حالت های قوی برای بیان و دادن شخصیت و زندگی به انیمیشن شما ضروری است.

Related image

زمان و فاصله
زمان و فاصله عوامل مهمی در افزودن حرکت و زندگی به انیمیشن هستند. دانستن اینکه چه زمانی همه چیز باید تند و سریع باشد، یا آهسته و ملایم،مهم است.

Related image

 استفاده از اصول
اصول انیمیشن مهمترین دستورالعمل هایی هستند که طراحان  همیشه در کار خود استفاده می کنند و کارشان طبیعی تر و زنده تر جلوه میکند.

توجه به حرکت صورت
شخصیت انیمیشن باید احساسات طبیعی خود را بیان کند و احساسات خود را در انیمیشن خود مشاهده شود . طراح باید جنبش چهره را بررسی کند، حرکات را مشاهده کند .فقط  احساسات خاصی را میتوان از طریق حرکت صورت برقرار کرد. به عنوان مثال، می تواند کاراکتر گریه کند با حرکت دادن و لرزش میتوان حالت گریه را ایجاد کرد.

angry character animations

اغراق در حرکت
در این میان این نکته به طور جدی مورد توجه قرار میگیرد و در واقع احتمالا یکی از مهم ترین اصول انیمیشن است

بسته به نوع سبک انیمیشن که در آن کار میکنند، اغراق میتواندحرکات را واقعی تر و طبیعی تر نشان دهد.

Related image