چاپ صنعتی

Image result for ‫چاپ صنعتی چیست‬‎

چاپ صنعتی به معنای استفاده از فن آوری های چاپ در فرایند تولید است. جاپ صنعتی به روشهایی اشاره دارد که به موجب آن جوهر یا ماده دیگری بر روی یک محصول برای هر دو هدف کاربردی یا تزئینی چاپ می شود. برخلاف سند یا چاپ معمولی که عمدتا برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد، چاپ صنعتی در خط تولید خود مستقر است.

طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی وجود دارد: از چاپ عملکردی که باعث می شود یک محصول الکترونیکی یا دستگاه، به طور جداگانه و به میزان انبوه طراحی و بسته بندی شده، تا چاپ های تزئینی روی سطوح مختلف مانند شیشه، فلز یا چوب. فناوری های ویژه مانند چاپ سه بعدی توسط طراحان صنعتی برای کاربرد های مختلفی از جمله نمونه سازی و یا برای تولید بسته بندی های مناسب برای کالاهای شکننده استفاده می شود.

Image result for ‫چاپ صنعتی چیست‬‎به عبارت ساده تر چاپ روال ایجاد و تکثیر تصاویر بر روی سطوح مختلف است. این سطوح دامنه ای بین کاغذ و مقوا تا انواع محصولات تبلیغاتی و محصولات صنعتی تولید شده را شامل می شود.

چاپ های صنعتی امروزه برای تولید و نشر انواع تبلیغات، کتاب ها و مجلات و روزنامه ها در تیراژهای بالا بکار برده میشود. اگرچه در انواع چاپی همچون دیجیتال ممکن است تنها یک نسخه چاپ شود اما قابلیت ثکثیر بالا در دستگاه های چاپ دیجیتال و همه ی انواع دستگاه های صنعتی چاپ ، ویژگی ای مشترک است.

 

چاپ صنعتیآخرین نوآوری های چاپ صنعتی فرصت هایی را در فرایند تولید گسترش داده است که هرگز قبلا وجود نداشته اند. وصل شده به خط تولید، این تکنولوژی های جدیداجازه می دهند تا چاپ سفارشی تر شود و تغییرات مکرر طراحی صورت بگیرد و در عین حال زمان طراحی تا تولید کمتر شود. همزمان، ریسک و هزینه ها به حداقل می رسند: بسیاری از روش های چاپ صنعتی مناسب برای هر دو مقدار کم و زیاد هستند، به تولید کنندگان اجازه می دهد تا به سرعت به تغییر های بازار و یا خواسته های مشتری پاسخ دهند. با بسیاری از فرصت های جدید، چاپ صنعتی ارزش های جدید و رشد را در طیف وسیعی از صنایع ایجاد می کند. به گفته کارشناسان استراتژی های فناوری اطلاعات، چاپ صنعتی در حال حاضر دارای ارزش بازار ۱۰۰ میلیارد دلار است، و انتظار می رود که دیجیتال و جوهر افشان تا سال ۲۰۲۰، ۳۶ درصد افزایش یابد.