پرچم تشریفات و چاپ ان

Related image

پرچم تشریفات در تمامی مراسم رسمی و همین طور برای دکور شرکت های مورد استفاده قرار می گیرد، البته بسته به نوع مراسم شاید لازم باشد نوع خاصی از این پرچم را استفاده کنید .  پرچم های تشریفات اختصاصی پرچم هائی بزرگ هستند که روی پایه هائی عمودی قرار میگیرند و معمولا در مراسم ها، همایش ها و یا در شرکت های بزرگ و معتبر استفاده میشود. ریشه این پرچم ها در رنگ های مختلفی تولید میشود.

پرچم تشریفات همان طور که از نام انتخابی برای ان مشخص است برای کاربردهای تبلیغاتی و زیباسازی های تشریفاتی در شرکت های بزرگ و معتبر و یا در سالن های بزرگ برای نشان دادن یک برند قابل استفاده است . همچنین یکی از پرکاربرد ترین انواع پرچم , پرچم تشریفات ایران است که در بسیاری از موسسات و سازمان های دولتی دیده می شود .

 

انواع پرچم تشریفات جزو دسته پرچم هایی هستند که با ریشه دوزی در دور تا دور آن از جلوه و زیبایی خاصی برخوردار می شوند

سایز متداول پرچم های تشریفات ۹۱ * ۱۵۰ میباشد اما گاهی در سایز ۱۰۰ * ۱۷۰ نیز تولید می شود. برای چاپ پرچم های تشریفات از جنس جیر یا ساتن استفاده می شود.نقش روی پرچم بسته به نوع طرح و نیز تیراژ مورد نیاز از طریق چاپ سیلک ، چاپ دیجیتال یا گلدوزی انجام میشود.

چنانچه تعداد چاپ محدود باشد (کمتر از ۲۰ عدد) یا تعداد رنگ چاپ زیاد باشد ، همچنین در مواردی که طرح دارای ترام باشد (عکس یا نوشته ی کم رنگ در پس زمینه) ، چاپ دیجیتال بهترین گزینه برای تولید پرچم تشریفات است .

Image result for ‫پرچم تشریفات و چاپ ان‬‎

در چاپ دیجیتال از جوهر های سابلیمیشن و کیفیت چاپ با دقت ۱۲۰۰ DPI استفاده میشود . این رنگها قابل شستشو می باشند و دوام زیادی دارند. در این نوع چاپ از پلاتری مخصوص استفاده میشود که طرح را مستقیماً از کامپیوتر دریافت کرده و بر روی انواع پارچه چاپ میکند . پس از چاپ ، پارچه وارد که محفظه ی خشک کننده میشود و پس از خروج از آن پارچم آماده ی استفاده می باشد.

چاپ دیجیتال بر روی انواع پارچه های ساتن انجام می شود (در پارچه های جیر امکان چاپ دیجیتال وجود ندارد). پارچه های جیر نسبت به حرارت حساس بوده و تغییر رنگ می دهند . بنا بر این برای چاپ دیجیتال مناسب نمیباشند.

در سایر مواردی که چاپ دیجیتال مناسب نباشد (تیراژ بالا ، تعداد رنگ کم ، عدم محدودیت زمان یا نیاز به چاپ بر روی پارچه جیر ) چاپ سیلک گزینه مناسب می باشد. در چاپ سیلک ابتدا برای هر رنگ چاپ یک شابلون ساخته میشود و چاپ هر رنگ در یک مرحله ی جداگانه و از طریق این شابلون ها صورت می گیرد.

پرچم های تشریفات پس از چاپ بر روی پایه پرچم تشریفات نصب می شود.
پایه های پرچم تشریفات دارای سه نوع گرد و پنجه شیری و شمسه می باشد. پایه ها از جنس آلومینیوم  و چدن تولید میشوند.