اوج هنر برتر

طراحی و گرافیک در اصفهان

کاتالوگ مهندسی

یکی از پایه های هر کدام از رشته های تبلیغات طراحی و گرافیک می باشد این موضوع بسیار مهم است که قبل از انجام هرگونه اقدام تبلیغاتی نظیر طراحی لوگو کاتالوگ طراحی بروشور یا موارد دیگر از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که آیا اقدامات ما بر مبنای اصول طراحی و گرافیک بوده است یا نه
متاسفانه در دهه گذشته شاهد بودیم افرادی با یادگیری نرم افزارهای گرافیکی گمان کرده اند می توانند بر انجام خدمات طراحی و گرافیک مسلط باشند در صورتی که چنین نیست ممکن است فردی بر نرم افزار فتوشاپ یا الستریتور مسلط باشد ولی این دلیل بر تسلط او بر خدمات گرافیک و طراحی نمی باشد.
نرم افزار های گرافیک مانند فتوشاپ استریتور ایندیزاین، کارل درایو، ‏ فری هندز و …

خدمات طراحی و گرافیک دارای تنوع بسیار بالایی است به دلیل این که معمولاً خروجی طرح درنهایت می بایست چاپ شود و چاپ و خدمات قبل و بعد از چاپ از گستردگی بسیار بالایی برخوردار است لذا نیاز است فرد طراح از تسلط کافی بر اصول چاپ نیز بهره بگیرد وگرنه باز ممکن است در نهایت کار مورد انتظار حاصل نشود.
در اینجا به بعضی از و خدمات پس از چاپ و یا قبل از چاپ اشاره می کنیم.

چاپ افست

چاپ افست از بهترین انواع چاپ در ایران می باشد چهار رنگ مشکی آبی و صورتی استفاده می شود و در بعضی مواقع می‌توان از رنگ پنجم یا ششم نیز استفاده کرد متداولترین ابعاد در چاپ افست ۵۰ در ۳۵ یا ۷۰ در ۵۰ می باشد.
تیراژ معمول در چاپ افست حدود ۱۰۰۰ عدد یا ۵۰۰ عدد در چاپخانه های اصفهان می باشد عکس های مختلف از ۷۰ گرم تا ۳۵۰ گرم چاپ امکان پذیر است. در این نوع چاپ از زینک برای چاپ استفاده می شود. و ممکن است پس از خدمات چاپ نیاز به سلفون یووی و یووی موضعی نیز باشد.

چاپ دیجیتال

با گران شدن کاغذ افراد مختلف این سمت میل داده شده‌اند کار چاپی خود را کنند و در نهایت هزینه تبلیغات و یا چاپ به همین دلیل چاپ دیجیتال از رونق فوق‌العاده‌ای در این گرفته است چرا که در چاپ دیجیتال دیگر نیازی به استفاده از این نیست و می توان مانند یک پرینتر تعداد بسیار پایینی از یک کاتالوگ یا کارت ویزیت یا هر چیز دیگری چاپ کرد.

چاپ سیلک

چاپ سیلک برای روی پارچه مانند تیشرت پرچم ساک دستی و مواردی از این قبیل انجام می شود
انواع دیگر چاپ مانند لترپرس ملخی و غیره

همانطور که در بالا مشاهده شد چاپ از انواع مختلفی برخوردار است و یک طراح یا کانون تبلیغاتی می‌بایست بر انواع آن مسلط باشد تا بتوانند از انواع مختلف خدمات بهره گیری کند.

خدمات هنر برتر بخش طراحی و گرافیک

  • طراحی لوگو و طراحی آرم
  • طراحی کاتالوگ
  • طراحی بروشور
  • طراحی پوستر
  • طراحی ست اداری شامل سربرگ پاکت نامه
  • طراحی هدر سایت
  • طراحی بنر این
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *