تفاوت بین تیزر و تریلر

 

Related image

تفاوت اصلی: تیزر همیشه کمتر از یک دقیقه است، گاهی اوقات ۱۳ ثانیه یا ۵۰ ثانیه. یک تریلر طولانی تر است. می تواند از ۱ دقیقه تا ۳ دقیقه باشد.

تیزر و تریلر دو نوع از فیلم است که توسط شرکت های تولید انجام می شود تا فیلم های خود را تبلیغ کنند. یک تیزر و تریلر ممکن است به نظر مشابه و گیج کننده باشد، اما آنها در واقع دو چیز متفاوت هستند. تفاوت هایی بین مدت زمان، ماهیت و ویژگی های انها وجود دارد. مهم است که بدانیم “تیزر کوتاه تر از تریلر است”. به عبارت دیگر، می توان گفت که یک تریلر تقریبا به مدت سه دقیقه اجرا می شود. از سوی دیگر، تیزر باید حداکثر یک دقیقه فقط اجرا شود. این تفاوت اصلی بین تیزر و تریلر است.

تیزر  اطلاعات زیادی در مورد فیلم ارائه نمی دهد، زیرا احتمالا فقط چند کلیپ از فیلم را شامل می شود. از سوی دیگر، یک تریلر از آنجاییکه احتمالا دارای چند کلیپ از فیلم است میتواند اطلاعات زیادی در مورد فیلم ارائه دهد . این احتمالا به خاطر این واقعیت است که ممکن است  تیزر، قبل از فیلم، عکس گرفته یا فیلم برداری کرد.

از سوی دیگر، تریلر تنها پس از اتمام کل فیلم تکمیل خواهد شد و نمی تواند قبل از اتمام فیلم ساخته شود. این یکی از تفاوت های مهم بین تیزر و تریلر است. به همین دلیل تریلر پیش نمایش فیلم را طولانی تر نشان می دهد. از سوی دیگر، تیزر یک پیش نمایش بسیار کوتاه از فیلم را نشان می دهد.

Related image

یک تریلر شامل جزئیات مربوط به طرح فیلم ،کارگردان، فیلمبردار، دستیار کارگردان و اطلاعاتی دیگر درمورد فیلم است. این جزئیات به احتمال زیاد در تیزر نمایش داده نمی شود. با تماشای تریلر، شما در موقعیتی قرار می گیرید که طرح کلی فیلم را بگوید، درصورتی که این در مورد تیزر امکان پذیر نیست.

تریلرها جزئیات بیشتر در مورد فیلم را نشان می دهند و با گفت و گو و صحنه های بیشتر فیلم پخش می شوند. از سوی دیگر، تیزرها صحنه های بیشتر و گفتگوهای مربوط به فیلم را نشان نمی دهند.

تیزر و تریلر هردو برای فیلم و تبلیغ آن اهمیتی حیاتی دارند.این موضوع نشان میدهد که تریلر یک فیلم برای دیدن و لذت بردن از مخاطبان آن فیلم ساخته میشود ولی یک تیزر معمولا به منظور جذب مخاطب و بالابردن فروش ان فیلم استفاده میشود نه برای لذت بردن مخاطب. همچنین معمولا در تریلر ها ار موسیقی همان فیلم استفاده میکنند ولی در تیزر ار موسیقی جذاب تری خارج از موسیقی مورد استفاده در فیلم استفاده میکنند.