بیلبورد با پوستر تبلیغاتی چه تفاوتی دارد

 

Related imageImage result for ‫پوستر تبلیغاتی‬‎

 

در جهان امروز که توسط رسانه ها محاصره شده است، به اشتباه گرفتن معانی و تعاریف اصطلاحاتی مانند پوستر و بیلبورد خیلی ساده است و کمتر به تفاوت بین آن دو توجهی می کند. در واقع امروزه این عبارت ها و اصطلاحات مکرراً جای یکدیگر به کار می روند. ولی باید گفت؛ بین آن دو در هدف، اندازه، مقررات و مکان آنها تفاوت چشمگیری وجود دارد.

 

Image result for ‫پوستر تبلیغاتی‬‎Image result for ‫بیلبورد تبلیغاتی‬‎

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هدف

یک بیلبورد برای تبلیغ محصول یا خدمات استفاده می شود.برای ارائه مطالب از تعدادی کمی عکس و کلمه استفاده می شود.

در حالی که پوستر بیشتر آموزشی و شامل اطلاعات است. البته از پوستر هم برای تبلیغات استفاده می شود ولی هدف اصلی آن تبلیغ نیست، بلکه ارائه تعدادی اطلاعات در خصوص زمینه ای خاص می باشد.  پایه و اساس تشکیل دهنده پوستر عکس و متن ها می باشند و بیشتر به جزئیات می پردازند. همچنین در طراحی پوستر بیشتر از گراف های مختلفی استفاده می شود که هدف آن ها ارائه راحت تر مطالب به کاربران می باشد.

مکان

از بیلبوردها در امتداد جاده ها استفاده می شود. همچنین میتوان در کنار ساختمان های یا مکان های بزرگ نیز به کار برد مانند؛ پل های عابر پیاده.Image result for ‫بیلبورد تبلیغاتی‬‎

اما از پوستر در مکان های کوچکتر و به صورت عمودی استفاده می شود. مانند کنار سینما یا تئاترها برای اعلام رونمایی از فیلم جدید و قرار دادن اطلاعات در آن.

اندازه

بیلبوردها هر اندازه ای می توانند داشته باشند، ولی عموماً اندازه آن ها خیلی بزرگ است. در مکان های شلوغ بیلبورد ها بیشتر به صورت سه بعدی هستند تا نمایش بهتری داشته باشند.

اما پوسترها کوچک هستند و بعضی از آنها به راحتی می تواند توسط یک نفر حمل شود.

مقررات

برای استفاده از بیلبورد حتما باید از سازمان خاصی مانند شهرداری اجازه نصب گرفت. این مساله می تواند تاثیر منفی برای استفاده داشته باشد. البته شرکت هایی که ارائه به تبلیغات بیلبوردی می کنند خودشان از قبل هماهنگی های لازمه را انجام می دهند.

پوسترها که در مکان های کوچکتری با بازدیدهای کمتری استفاده می شوند نیاز به مجوز لازمه را ندارند. ولی اگر قصد قرار دادن آن را در مکان عمومی دارید، باید جواز لازمه را دریافت کنید که گرفتن آن خیلی راحتتر از بیلبورد است.