جهان منبع الهام گرفتن برای عکاسان و هنرمندان است، اما گاهی اوقات در مسیر خلاقیت به راحتی پیش نمیروید و به بن بست میرسید.  هنگامی که شما گیر کرده اید، می تواند ناامید کننده باشد و یا گاهی اوقات ممکن است در فرصت و موقعیت های جدید  قرار بگیرید. بنابراین ما از یکی از عکاسان محبوب 500px  Dina Belenko  خواستیم  “نکات و روش های احمقانه خود برای بهبود خلاقیت و مهارت های داستان دادن خود به منظور گرفتن یک عکس عالی ” به اشتراک بگذارد. همانطور که می توانید از آموزش نیمه ریختن و کار خود را در زیر ببینید، تکنیک، تخیل و مهارت های هنری و صنایع دستی او اجازه می دهد که اشیای بی جان را زنده کند و عکس های جادویی و جالب و شگفت انگیزی از زندگی عمیق را به ارمغان بیاورد.

 

 

5 نکته برای گرفتن عکس های عالی
توسط  Dina Belenko

هر عکاس گاهی احتیاج به  ایده های جدید دارد یا هنگامی که تصاویر از لحاظ فنی کاملا درست است، اما هنوز هم به نظر می رسد خسته کننده و ناخوشایند است.

 

در حالی که هیچ دستورالعمل جهانی برای گرفتن یک عکس خوب وجود ندارد، هر عکاس دارای مجموعه ای از ترفندها است که به راحتی دردسترس نیست. خوب، من اینجا هستم.

 

اول از همه، یک داستان بگو.
انگیزه برای هر شی در صحنه را پیدا کنید . موضوع و هدف چیست؟ چگونه آنها به اینجا آمدند؟ چه کسی آنها را اینجا آورد؟شخصیت اصلی چه کسی است؟ اینجا چه خبره؟

 

یک عکس خوب مانند صحنه ی اوج در فیلم است. با نگاهی به این نوع عکس، بیننده میتواند ببیند چه اتفاقی افتاده است و می تواند حدس بزند چه اتفاقی خواهد افتاد. برای عکس خود، داستان منسجم (با ابتدای، وسط و پایان)  بسازید و سپس نقطه عطفی را به دست آورید.

 

2. نقشه های ذهنی را ایجاد و استفاده کنید.
این تمرین کامل است تا کار ذهنی شما را انجام دهد و آن را اجرا کند. من معتقدم که شما به راحتی می توانید مقالات مفصلی در مورد چگونگی استفاده از نقشه های ذهنی را پیدا کنید، اما در اینجا خلاصه است: نوشتن موضوع اصلی (شیئی که در حال کار با آن هستید، حالتی که می خواهید منتقل کنید و غیره) در مرکز، پرتوهای شاخه های اصلی (شرایط عکسبرداری، انجمن ها، ایده های معین، موقعیت). هر یك از این پارامترها را با استفاده از شاخه های فرعی پشتیبانی كنید سپس، از خودتان بپرسید که کدامیک از دو جزء به دست آمده بهترین شکل ممکن را دارند؟ و سپس تصویر خود را بر روی این یافته بسازید.

وقتی اولین بار در مورد نقشه های ذهن شنیدم، به نظر می رسید یک ایده بی معنی بود. فکر کردم فقط می توانستم ارتباطات را در یک ستون با همان موفقیت بنویسم. اما نقشه های ذهنی می تواند به شما چیزی بهتر از آنچه ارایه می دهد، بدهد. آنها یک ساختار را ایجاد می کنند، به شما این امکان را می دهد تا عناصر زیادی را ترکیب کرده و ارتباطاتی را که هرگز فکر نمی کنید در نگاه اول ایجاد کنید. به آنها فرصتی بدهید آنها کاملا ساده و مفید هستند.

در اینجا نقشه ذهنی برای عکس من ایجاد شده است، «قفل شده در یک اتاق». برای بزرگنمایی کلیک کنید:
برای به حداکثر رساندن کلیک کنید

نتیجه نهایی:

 

 

3. اجازه ندهید اجسام تصورات تان را کنترل کند.
ما اغلب به خودمان فکر می کنیم، “اگر من این نوع دوربین را داشتم …” یا “اگر من این نوع پشتیبانی را داشته باشم …” اما شما از قبل همه چیزهایی را که نیاز داشتید، دارید. شما یک ذهن تخیلی دارید، پس از آن استفاده کنید! عکس ها نباید واقع بین باشند. اگر شما نیاز به یک اژدها دارید، لزوما نیازی به بازسازی یک مارمولک عظیم آتش سوزی ندارید، شما فقط می توانید آن را از کاغذ برش دهید.

موضوع این تصاویر فقط از کاغذ ساده ساخته شده است. برای بزرگنمایی کلیک کنید:
برای به حداکثر رساندن کلیک کنید

فقط نگاهی به کارهای ، کاترین مکبرید Catherine MacBride یا اولگ اوپریسکو Oleg Oprisco :

 

آنها از مواد ساده تر استفاده می کنند، اما قدرت تصور آنها باعث می شود آنها واقعا زیبا باشند.

 

4. ادای احترام کنید
این فرآیند جالب و خلاقانه است و یک روش خوب برای استفاده از ابزارهای مختلف هنری است. آیا علاقه ای به نقاشی یا فیلم دارید؟ یک هنرمند، کارگردان یا خالق الهام بخش را انتخاب کنید و سعی کنید سبک خود را عکاسی کنید. تجزیه و تحلیل تکنیک های مشخص، رنگ ها، زوایا، و سعی کنید داستان خود را در این پارامتر ها بگویید. شما فقط  تمرین خوب ندارید، اما شما همچنین یک قطعه کارِ جالب از پست مدرن را ایجاد می کنید.

ادای احترام به کازمیه مالویچ Kazimir Malevich :
برای به حداکثر رساندن کلیک کنید

ادای احترام به وست اندرسون Wes Anderson:

 

 

5. یک پروژه بزرگ را شروع کنید
یک موضوع را انتخاب کنید و همین الان کار خود را شروع کنید. بزرگترین مجموعه ای که تا به حال ساخته شده است چیست؟ پنج عکس؟ ده پانزده این تعداد را دو برابر کنید.

 

 

اگر احساس می کنید که از ایده هایتان خارج هستید، از دید دیگری به موضوع نگاه کنید. من قبلا بیش از پنج عکس در یک موضوع واحد نگرفتم، اما اکنون در یک پروژه کتاب بی پایان مشغول به کار هستم (تصویر زیر را ببینید). من تاکنون 30 تصویر را ایجاد کرده ام.

برای بزرگنمایی کلیک کنید:
برای به حداکثر رساندن کلیک کنید

من باید برای هر تصویر ابتکار بیشتری به کار برم اما از آن خسته نمی شوم. شما می توانید یک موضوع را به طور تصادفی انتخاب کنید یا چیزی را امتحان کنید که علاقه مند به انجام آن برای مدت طولانی بودید، اما فقط زمان کافی نداشتید. تعداد عکس ها به شما امکان می دهد موضوع را نزدیک تر کنید و کمی عمیق تر ببینید. در این عمق، شاید شما چیزی را پیدا کنید که هیچکس آن را دیده است.

این ها ترفندهایی هستند که برای من کار می کنند. امتحان کنید من مطمئن هستم که برخی نیز برای شما کار خواهند کرد. با الهام و موفق باشید

 

برای دیدن بیشتر کار من، شما می توانید به 500px مراجعه کنید .