5 عنصر کلیدی برای طراحی موشن گرافیک

Related image

Motion Graphic

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویر که عموما با برنامه های گرافیکی همچون فتوشاپ و … ساخته میشوند، تشکیل شده است.

john withney اولین کسی بود که کلمه موشن گرافیک را وارد فرهنگ و لغات مربوط به دنیای مالتی مدیا کرد.

موشن گرافیک یا دانش تلفیق تصاویر و حرکت آنها با صوت و بدون نیاز به دوربین و نور و فیلمبرداری و بازیگر و با استفاده از رنگ های جذاب،میتوان تصاویر گرافیکی متنوعی خلق کرد که در ساخت تیزر تبلیغاتی،انیمیشن های دوبعدی،برنامه های آموزشی و…کاربرد دارد.

Image result for Motion Graphic

5 عنصر کلیدی برای طراحی موشن گرافیک

1) داستان :بهتر است دارای موضوع باشد و با صدا و حرکت و متن داستان‌را بیان کند.

2) فضاسازی : طراح نیاز به یک محیط یا یک فضای باورنکردنی و قابل قبول دارد که به زیبایی شناسی و ارائه یک مجموعه بصری جذاب کمک میکند.

 3) تحرک : بدیهی است،به تصاویر و گرافیک های بدون حرکت نمیتوان انیمیشن اطلاق کردو صرفا مدل گرافیک و تصویر هستند. حرکت می تواند به طرق مختلف صورت گیرد. حرکت می تواند در حالت توقف و نیز به روش سیال رخ دهد.

 4) صدا : صدا (یا فاقد آن) می تواند در جلوه های صوتی مختلف و موسیقی استفاده شود.موسیقی می‌تواند در نشان دادن حالت صحنه‌ها و تُن داستان تاثیرگذار باشد.

 5) اجرای باکیفیت : اطمینان حاصل کنید که یک محصول با کیفیت تولید کنید. این‌که در انیمیشن چطور از یک نقطه به نقطه دیگر می‌روید، در انسجام داستان تاثیرگذار است

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *